CENA DIVADELNÍCH NOVIN 2012, CENA DIVÁKŮ a ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ PRO ZUZANU PITTEROVOU NA FESTIVALU ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA 2013

V inscenaci SIMULANTE BANDE zkoumají VerTeDance neotřelé možnosti pohybového vyjádření zdravého a fyzicky handicapovaného člověka, relativnost pojmu handicap i křehký kosmos mezilidských vztahů. Své často neviditelné limity přetavily netanečnice Alena Jančíková a Zuzana Pitterová do neuvěřitelných výkonů, ve kterých jim „asistují“ profesionální tanečníci Helena Arenbergerová a Petr Opavský. Autorskou hudbu k představení vytvořila skupina DVA, která s VerTeDance spolupracovala již na inscenaci Emigrantes.

Choreografie: Veronika Knytlová, Tereza Ondrová
Dramaturgie: Lukáš Jiřička
Interpretace: Alena Jančíková, Helena Arenbergerová / Magdalena Čaprdová, Zuzana Pitterová, Petr Opavský / Lukáš Homola
Hudba: DVA
Světelný design: Pavel Kotlík
Scéna, kostýmy: Masha Černíková

Za podpory: MHMP, MKČR, Nadace Vodafone, METROSTAV a.s. a Divadlo Archa

Představení vzniklo v koprodukci VerTeDance a Divadla Archa.

čtp10 čtp9 simulante10 web simulante6simulante11 čtp

Z tisku:

VerTeDance a jejich nesimulující Simulante Bande

Výsledkem je velmi ojedinělé, hluboké a oduševnělé dílo, které diváky zcela jistě zaujme, a to nejen po obsahové, ale i po estetické stránce.
Johana Műcková, 8.6.2012, ct24.cz

Koncert pro 4 těla
Skupině současného tance VerTeDance se v Arše povedl husarský kousek: Simulante Bande. Jedinečný kvartet interpretů tvoří profesionálové a dvě handicapované amatérky. To, jak se tu oba světy propojí, bere dech: Smutný, ale nesentimentální humor, shazující falešný soucit zdravých i sklony k uzurpátorství těch druhých. Nutno vidět!
Vladimír Just, 9.6. 2012, Lidové noviny     

Respekt!
Kotlíková s Ondrovou se přes tanec a choreografii dotkli celé řady tabu, která běžně zkreslují a zjednodušují vzájemné vnímání světa zdravých a postižených. A udělaly to citlivě, vkusně, jemně, a když řízly do živého, tak to opravdu zabolelo.
Jana Návratová, 5. 5. 2012, Taneční zóna