Hodinový kurz základních technik štěstí pro čtyři tanečníky a jednu skladatelku.

Minulost je jen příběh v naší hlavě. Budoucnost tvoří iluze. Jen přítomnost nezná čas. Ani formu. Ani potřeby. Můžeme se propadnout do přítomného okamžiku, když čas neomylně plyne vpřed?

„Vyprázdni svou mysl, buď beztvarý. Bez tvaru, jako voda. Když dáš vodu do hrníčku, stane se hrníčkem. Když dáš vodu do láhve, stane se láhví. Dáš ji do čajové konvice a stane se tou konvicí.
A teď – voda může plynout nebo může drtit. Buď vodou, můj příteli.“                                    Bruce Lee

Premiéra21. a 22. 11. 2016, 20:00, Ponec – divadlo pro tanec, Praha (CZ)

Režie: Jiří Havelka
Tanec: Veronika Knytlová, Martina Hajdyla Lacová, Helena Arenbergerová, Jaro Ondruš
Scéna: Dragan Stojčevski
Hudba živě: Beata Hlavenková
Světelný design: Katarína Ďuricová
Projekce: Martin Bražina
Produkce: VerTeDance o.s.
Za podpory: Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR, METROSTAV a.s., Tanec Praha / Ponec – divadlo pro tanec, ALT@RT z.ú.

Beata Hlavenková

Beata Hlavenková je pianistka, skladatelka, aranžérka a producentka. Absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor skladba; a University of Massachusetts, obor kompozice, aranžování. Od roku 2005 spolupracuje s Lenkou Dusilovou v projektech Eternal Seekers (s Clarinet Factory) a Baromantika (s duem Tin Soldiers). Oba tyto projekty byly oceněny hudební cenou Anděl a Beata v nich působí nejen jako vynikající interpret, ale také spoluautor hudby a v případě Baromantiky i jako jeden z hudebních producentů. Ve spolupráci s Lenkou Dusilovou a Michalem Ratajem zkomponovala a natočila hudbu k filmu Roberta Sedláčka Rodina je základ státu. Pro Ivu Bittovou vytvořila společně s Petrem Ostrouchovem aranžmá jejích písní pro velký symfonický orchestr k albu Zvon.

V roce 2015 vydala své zatím poslední samostatné album Scintilla, které bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii jazz a blues. Předchozí album Theodoros (2013) ocenění Anděl v kategorii jazz a blues dokonce získalo.