Emigrantes je dalším představením ze série projektů skupiny VerTeDance, ve kterém, stejně jako v předchozích projektech „The Brave“ a „Třiačtyřicet slunce západů“ vystupují vedle sebe na scéně dospělí a dětští tanečníci. Představení Emigrantes nahlíží dětskýma očima na fenomén uprchlictví.
„Z části pohádkový příběh vychází z reálného předobrazu. Sledujeme osud malého chlapce, který spolu s rodiči musel opustit důvěrně známé místo zvané DOMOV. Jeho vzpomínky se tříští jedna o druhou a matně ztrácí ostré kontury. Pocity si ale vybavuje překvapivě jasně“,říká Veronika Kotlíková.

Kam vlastně on a jeho blízcí utíkají? Do země zaslíbené? Kde to je? Budou tam šťastni? Naleznou tam druhý domov? Neztratí v něm ten původní? Jak je přijme okolí? Jako hrdiny, kteří se odhodlali vzít osud do svých rukou a postavit se silnějšímu soupeři? Nebo jako přivandrovalce a vyžírky? Před čím vlastně utíkají? Vrátí se ještě někdy DOMŮ? Kde to je?
Každý z nás před něčím prchá: před zimou, před teplem, před suchem, před záplavami, před nenávistí, před bolestí, před smrtí, před zodpovědností, před stresem, před městem, před vesnicí, před sebou samým.
A děti? Děti prchají většinou s dospělými.
Někdy však prchají i ze strachu před nimi.

Choreografie: Veronika Kotlíková, Tereza Ondrová

Režijní spolupráce: Štěpán Pácl
Interpretace: Andrea Opavská, Lucia Kašiarová, Petr Opavský, Ondřej Nosálek, Adam Chaloupka, Adam Pospíšil, Anna Kukátková, Jasmína Lustigová, Eda Manukjan
Hudba: DVA – Ona – Bára Kratochvílová, On – Honza Kratochvíl
Scénografie, kostýmy: Kristýna Täubelová
Světelný design: Pavel Kotlík
Produkce: Markéta Faustová, Tereza Černá
Fundraising: Anna Dynková
Foto: Srdjan Stanojevič
Podpořili: Magistrát hl.m.Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Nadace život umělce, Divadlo Archa
Projekt Emigrantes vznikl v koprodukci s Divadlem Archa
Premiéra: 7., 8. 1. 2010, Divadlo Archa
Jasmína Lustigová, Anna Kuřátková, Adam Chaloupka, Adam Pospíšil, Eduard Manukjan  pravidelně navštěvují Ateliéry kreativního pohybu Archa.lab pod vedením VerTeDance

IMG_7072 IMG_7098

IMG_7162IMG_7317