Jednoaktová fiktivní groteska z provaziště boxerského ringu 30.let

Pěsti, chvaty, knock-outy. Dvě ženy v boxerském ringu v lehce absurdním souboji s protivníkem, rozhodčím i se sebou samými.

Direkt, levý i pravý hák, stínování. Boxerští velmistři ženského pohlaví. To vše pod ostrým dohledem altrozhodčí, která ve zběsilém rytmu svých sekundantů DVOU uzavře tuto boxerskou grotesku zvednutím jen jediné ruky.

námět: Charlie Chaplin

choreografie, interpretace: Tereza Ondrová, Veronika Knytlová, Lucia Kašiarová

režijní a pohybová spolupráce: Ondřej Nosálek, Charlie Chaplin

hudba: DVA

scéna, kostýmy: Masha Černíková

světelný design: Pavel Kotlík

Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu Studia ALTA.

_MG_9386-2 _MG_9407-2 _MG_9443-2 _MG_9456-2 _MG_9457-2 _MG_9494-2 _MG_9563-2 _MG_9570-2

Z recenzí:

„Filmové triky fungují na divadle výborně. Asi nejvtipněji pak zpomalení a rozfázování rychlé akce. Boxérka se milimetr po milimetru přibližuje k obličeji protivníka, prochází pod černou buřinkou rozhodčího, který ho zdvihá po pikosekundách z hlavy. Jakmile rána dopadne, Veroničino tělo se rozvlní, úder zpracovává a pak odlétá vzad.

Spolu s pohybem jde ale v grotesce o výraznou přehrávanou mimiku, kterou v tomto případě podporuje i filmové líčení – tmavé oční stíny a lehce nabílená tvář.

Opravdu divadelní roli tu tentokráte sehrála Lucia Kašiarová jako rozhodčí v chaplinovském klobouku, jeho tradičním knírku, s vestičkou a širšími kalhoty. Přesto ale její postava není Chaplin, spíše připomíná starého vysloužilého klauna. Šourá se po jevišti s chronickým tikem v pravé paži a noze, v ringu je ale rázovitější a rozhodnější. (…)

Dětský svět nebo zkrátka svět fantazie, který se objevil již u Malého Prince, v The Brave či Emigrantes neodmyslitelně patří k VerTeDance. A určitě také ke skupině DVA, kteří k divadelní akci hrají naživo na scéně.“  Markéta Faustová, Taneční zóna

TRAILER: