Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004 jako trio tvořené tanečnicemi a choreografkami Veronikou Knytlovou a Terezou Ondrovou a světelným designérem Pavlem Kotlíkem. Za více jak 12 let existence vytvořili VerTeDance téměř 20 projektů a spolupracovali s množstvím výrazných tanečních osobností české i zahraniční scény.

Soubor je držitelem mnoha ocenění, mimo jiné ceny pro Tanečnici roku (2010), ceny za Nejlepší světelný design (2012, 2014) či Ceny divadelních novin (2012, 2014).

VerTeDance jsou jedinou českou skupinou, která získala třikrát nejprestižnější ocenění v oblasti v současného tance – cenu za Taneční inscenaci roku, a to v roce 2005 (Tichomluva), 2012 (Kolik váží vaše touha?) a 2014 (KOREKCE).

V roce 2015 byla VerTeDance udělena cena BE Audience Award 2015 a Mess Festival Award 2015 v rámci BE festivalu v Birminghamu a prestižní ocenění Herald Angel Award 2015 na Fringe festivalu v Edinburghu za inscenaci Korekce.

 

Tereza Ondrová

Veronika Knytlová

Karolína Hejnová

Hosté

Andrea Švandová

Tereza Ondrová

Tanečnice, pedagožka, choreografka, absolventka  pražské HAMU a zakladatelkaVerTeDance.

Jako osobitou interpretku ji ke spolupráci zvaly a zvou nejvýznamnější osobnosti a soubory v ČR – Jan Kodet, Lenka Ottová, DOT 504, Mirka Eliášová, Peter Mika, Věra Ondrašíková aj. Stala se jednou ze zakladatelek souboru VerTeDance, s nímž rovněž spolupracují další osobnosti. Na České taneční platformě získali VerTe Dance ocenění Taneční inscenace roku již dvakrát (2005: Tichomluva, 2012: Kolik váží vaše touha?) a Tereza byla v neposlední řadě oceněna i jako Tanečnice roku 2010 za svůj výkon v představení s Annou Polívkovou.

Veronika Knytlová

Tanečnice, choreografka, pedagožka

Tancem se zabývá od dětství, taneční vzdělání získala v dnešním TCP, ale především účastí na nejrůznějších workshopech a seminářích u nás i v zahraničí. Absolvovala na Pedf UK, dva roky studovala na FA ČVUT. Jako interpreteka spolupracovala s výraznými choreografy i režiséry české (Jan Kodet, Petr Tyc, Anna Polívková, Petra Tejnorová, Jiří Havelka, a další) i zahraniční scény (Peter Mika, Olga Cobos, Tomas Steyaert, Charlotta Ofverholm, a další). Společně s Terezou Ondrovou v roce 2002 vytvořila choreografický debut s názvem Průzor hrdlem a o dva roky později vznikla skupina VerTeDance, v současnosti jedna z nejúspěšnějších tanečních skupin u nás. VerTeDance pravidelně zvou ke spolupráci na svých projektech výrazné osobnosti napříč uměleckým spektrem z celého světa. Za svou práci získali již řadu ocenění.

Karolína Hejnová

Vystudovala filmovou a televizní produkci na pražské FAMU (2011). Je zakládající členkou skupiny ME-SA, která své projekty pravidelně prezentuje na festivalech Aerowaves Spring Forward, TANEC PRAHA, Česká taneční platforma ad. Šestým rokem se podílí na programu, vzdělávacích aktivitách a vizi Studia ALTA, čtvrtým rokem produkčně vede soubor VerTeDance. Působí jako producentka a tanečnice na volné noze, ročně stojí za více než stovkou uvedených představení, z nichž přes polovinu sama tančí, iniciuje vznik různorodých tanečních projektů a všemožně propaguje současný tanec.

Hosté

Martina Hajdyla Lacová

Lucia Kašiarová

Jaro Ondruš

Petr Opavský

Robo Nižník

Soňa Ferienčíková

Marta Trpišovská

Rado Piovarči

Bára Látalová

Jiří Havelka

Zuzan Pitterová

Alena Jančíková

Magdalena Čaprdová

Lukáš Homola

Helena Arenbergerová

 

Clarinet Factory

ZRNÍ

DVA

 

a další

Andrea Švandová

V roce 2011 po zhlédnutí inscenace „Kolik váží vaše touha“ se roztoužila produkčně podílet na projektech vznikající v dílně VerTeDance. Její touha se naplnila v roce 2014, kdy dostala příležitost organizačně vypomáhat při oslavách VerTe 10 let „Toto letí“. Od roku 2015 produkčně zajišťuje kulturní akce holešovického Studia ALTA a ve spolupráci s Karolínou Hejnovou se produkčně podílí na činnosti VerTeDance a dalších nezávislých projektů.